Kolem vrchu Mužský byla v roce 1999 vyhlášena přírodní rezervace Příhrazské skály, která zahrnuje pískovcové skalní město u obce Příhrazy a oblast Drábských světniček nad obcí Dneboh.
Skalním útvarům dominuje Kobylí hlava – věž, která díky svému tvaru odolávala horolezcům až do 30. let 20. stol. Nedaleko ní se nachází středověká modlitebna Hynšta, která v 17. stol sloužila jako úkryt Českým bratřím.
Po červené značce bohaté na výhledy dojdete na skalní hrad Drábské světničky. Jedná se o soustavu do skály vyhloubených světniček a skalních bloků propojených schodišti, které nabízejí fascinující procházku s dalekými kruhovými výhledy do okolí.
Pár kilometrů na jih stojí další významná zřícenina hradu Valečov, poblíž ní se nacházejí další skalní světničky.

okruh 20pix - OKRUH - VZDÁLENOST JE VŽDY ZPĚT NA START !   

 

Z Bejby do Příhraz autem:

thumb auto Autem : 19 km https://mapy.cz/s/lavosejoge 

Příhrazskými skalami vede nětolik turistických tras a okruhů. Na začátku se připravte na velké stoupání než vyjdete na vrcholky skal.   

170. okruh 20pix Příhrazy-Krásná Vyhlídka 5 km chudec web (náročný terén)

 

Z Bejby do Obce dneboh - Drábské Světničky:

thumb auto Autem : 16 km https://mapy.cz/s/gofusageru

Drábské světničky jsou pozůstatky skalního hradu. Na začátku se připravte na velké stoupání než vyjdete k hradu a na vrcholky skal.    

175. okruh 20pix Dneboh-Drábské světničky-Krásná Vyhlídka 5km chudec web

 

Z Bejby na Mužský - Krásný vyhlídka:

thumb auto Autem : 25 km https://mapy.cz/s/nufukakelu

Mužský je nejvyšší bod okresu Mladá Boleslav a je z něj skutečně nádherný výhled. O něco níže na vrcholcíh skal leží Krásná vyhlídka, ke které dojedete autem. Je zde fantastiký výhled. Pokud se vydáte vpravo po červené směr Příhrazy, je zde celkem dlouhý úsek po vršku skal, poté začne prudké klesání k Příhrazům.

Naopak, když vyrazíte doleva směr Drábské světničky, půjdete mírně dolů, kde jsou také krásné výhledy ze skal, skalní soutěska Studené Průchody a již zmíněný skalní hrad Drábské Světničky.         

176. okruh 20pix Krásná Vyhlídka-Drábské světničky 3,5km chudec web

177. Krásná Vyhlídka-Mužský 0,9km chudec web

 

Z Bejby na zříceninu skalního hradu Valečov 

thumb auto Autem : 22 km https://mapy.cz/s/dozugecuno

info. skalní hrad Valečov

okruh 20pix - OKRUH - VZDÁLENOST JE VŽDY ZPĚT NA START !